Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2018

Πρωτάθλημα Παίδων ΕΚΑΣΚΕΜ - Νίκη του Γ.Α.Σ. Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών επί του Κεραυνού Άσπρου

Με εντός έδρας νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το παιδικό τμήμα basketball του «Μ. Αλεξάνδρου» χθες Κυριακή, στο κλειστό γυμναστήριο Γιαννιτσών, επί του Κεραυνού Άσπρου, με σκορ 68-37.
Ένα κακό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο που χαρακτηρίστηκε από τα πολλά λάθη σε άμυνα αλλά και επίθεση και από τις δύο ομάδες. Ο Κεραυνός μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και με μεγάλη ευστοχία στα τρίποντα κατάφερε να κλείσει το σκορ στο 09-19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι παίζοντας σκληρή άμυνα κατάφεραν να προηγηθούν ...
στο ημίχρονο με σκορ 26-24.  Στο 3ο δεκάλεπτο ο Μέγας με καλή αμυντική λειτουργία και σωστές επιθετικές επιλογές κατάφερε να πάρει μία διαφορά της τάξης των 16 πόντων με σκορ 47-31. Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Μέγας συνέχισε να διευρύνει το σκορ παίζοντας συνεχώς καλύτερο μπάσκετ καταφέρνοντας έτσι να πάρει το ροζ φύλλο με τελικό σκορ 68-37.